צילומי סטודיו או צילום בחוץ?

עם העלייה בביקוש לצילומים מקצועיים יחד עם הירידה במחירי המצלמות המקצועיות אנשים רבים עשו הסבת מקצוע והפכו לצלמים מין המניין, אנשים רבים במקצועות שונים ומשונים החל משכירים ועד לעקרות בית החליטו כי צילום מקצועי הוא המקצוע בשבילם וכי צילום זהו היעד בחייהם המקצועיים.
אז איך בוחרים? איך נדע מי טוב יותר מהשני? התשובה לכך היא פשוטה מאוד, פשוטה יותר ממה שאתם חושבים. הקריטריון העיקרי שעליו יש לשפוט צלם הוא על פי התמונות שלו, כל צלם מקצועי אשר מכבד את עצמו יציג בפניכם את תיק העבודות שלו, בין אם זה באתר אינטרנט שלו ובין אם זה בפגישה האישית בעזרת אלבום תמונות, הסבירות לכך שלצלם מקצועי אין תיק עבודות, היא נמוכה מאוד, ובמידה ונתקלתם בצלם כזה לא מומלץ לשריין אצלו צילומים, שהרי אתם תקנו חתול בשק.
בעקבות העלייה בביקוש לצילום סטודיו, בנוסף לעליה במספר הצלמים המקצועיים, ישנה גם עליה במספרי הסטודיו לצילום, ישנם צלמים אשר ברשותם סטודיו משלהם וישנם צלמים אשר משכירים סטודיו צילום ע"פ שעה וישנם צלמים אשר מעדיפים לצלם בחוץ. כל צלם עובד בצורה שנוחה לו ביותר הן מבחינה מעשית והן מבחינה כלכלית, אין לשפוט את טיבו של הצלם ע"פ קריטריון זה.

הימצאותו או חסרונו של סטודיו ברשותו הפרטית של צלם לא מיעד על טיב עבודתו, וצלם מוכשר ינפיק צילומים מרהיבים גם ללא הימצאותו של סטודיו, התמונות יראו כאילו צולמו בסטודיו מקצועי כאשר למעשה צולמו במחסן נטוש או אפילו בחדר של בית, ויתרה מכך במקרים רבים צילום כזה יכול להוסיף המון עניין וייחודיות לצילום, יתרונו של הסטודיו נעוץ בנוחות והקלות להנפיק תאורה טובה ורקע שקט וכי הכל נמצא במקום אחד.
צילום הריון ניתן לצלם בסטודיו וניתן לצלם גם בחוץ, לצלם יהיו מספר מקומות (לוקישניים בשפה המקצועית) שאותם הוא מכיר וששם ניתן לצלם, לרוב הצלם יבחר מקום שהוא שקט ללא המולה של אנשים וללא קהל וכן מקום המוסיף עניין לתמונה. צילום הריון הוא צילום מאוד מיוחד, וזה עניין שלא טעם אישי מה מוצא חן בעינכם יותר, תמונות עם רקע אחיד, שבהם הדגש הוא אך ורק עליכם בלי תוספות, או צילום בחוץ שבו ישנו רקע פעיל המוסיף רובד נוסף.
מטבע העניין צילום תינוקות תמיד יעשה בתוך בית, כאן ניתן לגשת לסטודיו או שצלם יגיע אליכם לצילום בבית.

בהחלט ניתן לצלם את התינוק החמוד בביתכם, הצלם מגיע עם כל הציוד הדרוש ובתמונות לא יהיה ניתן לנחש כי הן צולמו בסלון ביתכם והן יראו כתמונות סטודיו לכל דבר. היתרון של צילום בסטודיו במקרה זה הוא שבסטודיו יהיו יותר אביזרים שונים שניתן להוסיף לתמונות כגון גיגית שבתוכה מניחים את התינוק או מיטה קטנה וכן הלאה, בעוד שצלם אשר מגיע לביתכם איננו יכול לסחוב עימו פרטים אלו, כך שגם כאן זהו עניין של טעם אישי ואילו תמונות של איזה צלם אהבתם יותר.