צילום הריון

תקופת ההיריון איננה תקופה קלה, תופעות הלוואי המתלוות להיריון בחודשיו השונים כגון בחילות, הקאות, בצקות, קשיי נשימה, צרבות ועוד שלל תופעות "נפלאות" אחרות, גורמות לנו להרגיש רע פיזית ונפשית. הרבה מאיתנו אינן רואות את עצמן כמושכות פיזית או יפות בתקופה הזו, אנו מרגישות כמו פילות הורמונאליות והדרך מכאן ועד תחושת סקסיות ו"איזה יפה אני", רחוק מאוד. אך בעיניי רבים, ואני ביניהם, אין דבר יותר יפה מאישה בהריון, היווצרותם של חיים חדשים והפלא הגופני שמתרחש בתוכנו פשוט מדהים בעיניי, ואין דבר יותר יפה מאשר אישה בהריון עם בטן לתפארת שמסתובבת גאה ומרשימה.

תקופת ההיריון היא תקופה קצרה מאוד, זוהי חוויה שנזכה לחוות אותה רק מספר מועט של פעמים, נשים רבות כיום מעוניינות לשמר ולתעד תקופה זו ובשל כך פונות לצלמת הריון אשר תנציח את הרגעים הקסומים עם שלל התחושות וההתרגשויות שבתוכם. אם כי בהחלט ניתן להנציח רגעים אלו באופן עצמאי ע"י מצלמת סטילס או מצלמת ווידיאו וליצור מעיין יומן מסע, התוצאות לא יהיה מרשימות ומיוחדות כמו התוצאות של צלם מקצועי.

הריון הוא עניין מאוד אינטימי ואישי, ולחשוף את הבטן במערומיו בפני זרים איננו דבר קל, לפיכך כאשר אנו נגיע לצילומים יתכן מאוד כי נרגיש מעט חוסר נוחות או בושה, אנו חושפות את עצמנו ואת גופנו ברגעים אינטימיים אלו בפני צלם שאיננו מכירים וכל זאת בסיטואציה מביכה עוד יותר של צילום, לא כולם מרגישים נוח מול מצלמה… לכן נשים רבות דווקא מעדיפות צלמות מאשר צלמים, יתכן כי בין אישה לאישה יש יותר הבנה ותחושת נוחות.

אבל גם אם בחרתן צלמת חשוב כי תהיה כימיה בניכן וכי אתן מרגישות נוח בנוכחותה. צלמות רבות עורכות מפגש מקדים לצילום שבו את ובן זוגך נפגשים עימה עוברים על כל הפרטים הרלוונטיים לצילום כגון, שעות הצילום, אביזרים, תנוחות ובקשות מיוחדות. מטרה נוספת של מפגש זה הוא לשבור את הקרח וללמוד להכיר אחת את השנייה יותר לעומק כדי לבסס תחושת ביטחון ונוחות בשעת הצילום. אם הצלמת שאליה פניתן איננה מציעה מפגש מקדים שאלו ובקשו לקיים מפגש זה מיוזמתכם, רק טוב יצא מהמפגש.