כיצד להתכונן ליום הצילומים

בשעה טובה נולד לכם תינוק חדש שהצטרף למשפחה והחלטתם לגשת לצילום מקצועי כדי שיהיה לכם מזכרת טובה מתקופה כה מיוחדת בחייכם.

בכל צילום ובמיוחד בצילום תינוקות רצוי להגיע מוכנים וערוכים, שילמתם לא מעט כסף לצילומים אלו ואתם רוצים שהתוצאות יהיה מושלמות ויותר מכך שהצילומים יעברו בשלום ובהנאה, בלי שהתינוק שלכם יבכה ולא ישתף פעולה במהלך כל הצילום. אז איך מתכוננים.

נתחיל איתכם, לא רק התינוק מצטלם אלא גם אתם לכן חשוב שגם אתם תהיו במיטבכם. הדבר החשוב ביותר הוא להגיע רעננים, כאשר אתם לא חשים בטוב או מאוד עייפים זה ניכר על פניכם לכן השתדלו להגיע אחרי שינה טובה (יחסית לתקופה עמוסה זו בחייכם), לנשים מומלץ להתאפר קלות, כלמור מעט מייק-אפ, מעט איפור בעיניים ואם תרצו גלוס בשפתיים, לא מומלץ להגיע עם איפור כבד, לא מדובר פה בצילום של אירוע ערב או חתונה, אלא צילום של משפחה, צילום שאמור לשדר משפחתיות ואהבה ולא מסיבת פורים. דבר נוסף, בצילום תינוקות ובמיוחד בצילום ניו- בורן פעמים רבות הצלם יבקש מכם להחזיק את התינוק בתנוחות שונות בידיים, וכך הוא מצלם מקרוב את התינוק המונח בידכם, לכן מומלץ מאוד להגיע עם ידיים מטופחות וציפורניים נקיות. כמו כן הצלם גם יצלם אותכם ואת תינוקכם בקירוב גדול מאוד לפנים, כך כדאי שגם הפנים יהיו מטופחות גם אצל הגבר וגם אצל האישה.
אז אתם מוכנים וערוכים ונשאר התינוק, הדבר החשוב ביותר הוא להשתדל להגיע כאשר התינוק שבע ורגוע, למרות שלעיתים זה קשה לסדר את זמני הארוחות באופן מדויק, חבל יהיה לבזבז את שעות הצילום (כאשר רוב הצלמים מחייבים על פי שעת צילום) בהאכלה של התינוק, מעבר לכך שבמהלך הצילום הצלם יזיז את התינוק לתנוחות שונות ובמידה והוא בדיוק סיים לאכל מספר דקות לפני, רוב הסיכויים שהוא יפלט את האוכל וחבל, חבל על התינוק שסובל וחבל על הזמן שיתבזבז בניקיון הפליטה מהסט צילום. כשמדובר בתינוקות גדולים יותר מומלץ לסדר את היום כך שהתינוק יגיע אחרי השינה, במידה ויגיע עייף הוא לא ישתף פעולה, יהיה עצבני וחסר סבלנות, ותמונות של תינוק צורח ועייף לא תמיד יוצאות מוצלחות במיוחד.

למרות שאצל צלמים רבים יש אפשרות להתרענן עם מעט נשנושים ושתייה ולעיתים יש בסטודיו גם משחקים ופריטים שימושיים אחרים, מומלץ בכל זאת להביא עמכם נשנושים לכם ולתינוק, לך אימא כדאי גם להביא את כלי האיפור כדי שתוכלי להתרענן במידת הצורך, ולתינוק הביאו צעצוע אהוב, גם בשביל להעסיק אותו וגם בשביל למשוך את תשומת ליבו ולהפנות את מבטו לכיוון מסוים בשביל הצלם.